Je Ministrstvo za okolje in prostor res ministrstvo za ohranjanje narave?

Novinarska konferenca je bila 10. junija 2015 ob 10. uri, pred stavbo Ministrstva za okolje in prostor, Dunajska cesta 47, Ljubljana.

Na novinarski konferenci je Sindikat Glosa spraševal:

Ministrica Irena. Majcen posluha želimo! Kam je šel naš milijon? Prosimo za pojasnilo!

Ministrica Irena. Majcen posluha želimo! Kje je socialni dialog? Prosimo za pojasnilo!

Ministrica Irena. Majcen posluha želimo! Kaj je z usposabljanjem za naravovarstvene nadzornike? Prosimo za pojasnilo!

Spoštovana ministrica, varuhi narave ne moremo preživeti z nabiranjem borovnic!

Sodelovali so mag. Dušan Semolič, predsednik Zveze svobodnih sindikatov Slovenije, Tea Lukan Klavžer, sindikalna zaupnica na JZ Triglavski narodni park, Martina Stupar, sindikalna zaupnica na Zavodu RS za varstvo narave in podpredsednica Glose, ter Mitja Šuštar, predsednik Glose.

Zaradi službenih obveznosti je bil odsoten Borut Lozej, sindikalni zaupnik na JZ Park Škocjanske jame, vendar se pridružuje vsemu napisanemu v javnem pismu in izjavi, ki so ju predstavniki Sindikata Glosa po končani konferenci odnesli ministrici Ireni Majcen. Podporo so dali tudi kolegi iz Plana B za Slovenijo  /http://www.planbzaslovenijo.si/.

Dokumenti so spodaj (v pdf).

Vabilo na novinarsko konferenco 10. junija 2015

Drugo javno pismo ministrici (10. junij 2015)

Izjava ob drugem javnem pismu ministrici (10. junij 2015)

Plan B za Slovenijo - Podpora Glosi